Výrobci a stavitelé celoročně obyvatelných jurt
+420 725 529 265

Výroba a stavba

Výběr dřeva

Dřevo na konstrukci vždy vybíráme na naší lokální pile, která nás zásobuje kvalitním, vysušeným dřevem. Při výběru materiálu dbáme zvýšené pozornosti v první řadě na strukturální stabilitu a čistotu dřeva, která se odráží v pevnosti a bezpečnosti výsledné konstrukce. Nejčastěji pracujeme s modřínem, dubem, jasanem či bukem, podle momentální dostupnosti.

Zpracování dřeva nahrubo

Pomocí nejmodernější strojní techniky, vlastnoručně nařežeme navybírané dřevo na jednostlivé díly paravánu a střešních latí.

Ruční zpracování najemno a nátěr

Poté, již v našem ateliéru, probíhá zpracování nařezaného materiálu pomocí tradičního ručního nářadí (hoblík, dědek apod.) na přesné rozměry. Pozornost je věnována například také ornamentální dřevorytbě (na vyžádání). Po zpracování jsou latě ošetřeny přírodními oleji.

Stavba konstrukce

Po převozu předem připraveného materiálu přímo na místo stavby, probíhá montáž celé konstrukce. Tato konstrukce se skládá z okenních rámů, dveří, paravánu, stojen, koruny a střešních latí – viz. konstrukční prvky.

Instalace opláštění a izolace

Následuje instalace vnitřního opláštění paravánu a střechy. Poté je konstrukce obalena do izolace z čisté ovčí vlny v minimálně dvou vrstvách po obvodu paravánu a na střechu. Jako další vsrtva střechy je hydroizolační folie, která zajišťuje absolutní nepromokavost střechy. Finální vrstvou je potom opláštění paravánu a střechy z nepromokavého, odolného a nízkoúdržbového materiálu. Všechny druhy opláštění odebíráme od našeho spolehlivého dodavatele s dlouholetou působností na našem i zahraničním trhu.

Instalace světlíku (kopule) na korunu

Finální tečkou celého díla je instalace svělíku na vrchol koruny, jenž je onou pomyslnou sladkou třešničkou na dortu, přinášející do Vašeho obydlí světlo a čerstvý vzduch. Dle tří principů princezny Zubejdy pro šťastný život, Vám tak zbývá přivést do svého obydlí již jen lásku. My, v Jurta.eu věříme, že Vám k cestě ke šťastnému životu můžeme dopomoci právě jednou z našich jurt.